do not follow here

Hvězda WDJ 0225-6920 B

Bílý trpaslík WDJ 0225-6920 B se nachází 0 světelných let od Slunce. Jde o samostatnou hvězdu spektrální třídy DA, která má 28 % hmotnosti slunce. V tomto hvězdném systému zatím nebyly pozorovány žádné exoplanety.
Vzdálenost od Slunce
0 světelných let

WDJ 0225-6920 B

Bílý trpaslík (spektrální třída DA)

Základní parametry

icon weight
Hmotnost: 28 % M Slunce | 293 M Jupiter
radius icon
Velikost: 2.4 % R Slunce | 0.2 R Jupiter
temperature iconTeplota: 14350 K | 2.48 T Slunce
(Zatím žádné potvrzené exoplanety)
Více o WDJ 0225-6920 B
WDJ 0225-6920 B je je je o hodně menší než Slunce a teplota na jejím povrchu je kolem 14350 K (14077 °C), což je asi 248 % teploty Slunce.
      WDJ 0225-6920 B se nachází na jižní obloze. 
Externí zdroje
Zprávy z tohoto systému

Starship by mohla odletět do vesmíru už v říjnu, chybí hlavně povolení

Obrázek k článku:

Společnost SpaceX má téměř připravenou raketu Super Heavy i Starship pro další pokus o integrovaný orbitální let. Na obou zařízeních probíhá poslední testování a ověřování před druhým pokusem dosáhnout oběžné dráhy. Ten první skončil nezdarem v dubnu a právě jeho příčiny musí SpaceX odstranit, před udělením povolení agenturou FAA.

Sonda OSIRIS-REx dnes doručila vzorky hornin z planetky Bennu na Zemi

Obrázek k článku:

V neděli 24. září proletěla kolem Země sonda OSIRIS-REx a vypustila malý kontejner se vzorky hornin z blízké planetky Bennu. Během své 7leté mise sonda doletěla k blízké planetce Bennu, kterou přes 2 roky obíhala. Z jejího povrchu sebrala vzorky hornin a od května 2021 je na cestě zpět k Zemi.

Už za týden vynese raketa Falcon Heavy do vesmíru sondu, která prozkoumá planetku Psyche

Obrázek k článku:

Start rakety Falcon Heavy se sondou k planetce Psyché byl původně plánovaný na srpen 2022. Kvůli problémům se softwarem byl nicméně odložen o několik měsíců. Důvodem byly zpožděné dodávky letového softwaru a testovacího vybavení. Při aktuálně plánovaném startu začátkem října doletí sonda k planetce v roce 2029.

Na fotografiích z dalekohledu JWST se ukrývalo 21 doposud neznámých hnědých trpaslíků

Obrázek k článku:

Astronomové používají dalekohled Jamese Webba mimo jiné ke zkoumání vzdálených galaxií. Existují k tomu dva vědecké programy JADES a CEERS, které na snímcích z teleskopu zkoumají objekty daleko za hranicemi Mléčné dráhy. Na těchto snímcích se však objevují i objekty z naší galaxie - a mezi nimi nyní vědci identifikovali 21 doposud neznámých hnědých trpaslíků.

Sledujte nás na sociálních sítích
Následujte nás na sociálních sítích