do not follow here
Stellar Catalog more icon Katalog blízkých hvězd more icon
TYC 9276-1486-1
more icon

Hvězda TYC 9276-1486-1

TYC 9276-1486-1 se nachází 87 světelných let od Slunce. Jde o samostatnou hvězdu, která má typicky kolem 100 % hmotnosti slunce. V tomto hvězdném systému zatím nebyly pozorovány žádné exoplanety.
Loading 3D model
Katalog blízkých hvězd
Vzdálenost od Slunce
87 světelných let

TYC 9276-1486-1

Neznámý typ hvězdy, Neznámý typ hvězdy

Umístění +

Ascension iconRektascenze: 17h 19m 13.430s
Declination iconDeklinace: -67° 32' 31.966'' (jižní polokoule)
Parallax iconParalaxa: 37.460
Distance iconVzdálenost od Slunce: 87.068 ly | 26.7 pc
Pozice hvězdy
Poloha hvězdy určuje, kde se na obloze nachází, podobně jako na Zemi používáme souřadnice zeměpisné šířky a délky. V astronomii jsou důležité tři souřadnice: rektascenze, deklinace a vzdálenost... icon More about Pozice hvězdy in StellarGuide

Fotometrie hvězdy

Magnitude iconZdánlivá hvězdná velikost (V): 12.1
Magnitude iconAbsolutní hvězdná velikost (V): 10
Absolutní hvězdná velikost v různých částech elektromagnetického spektra od infračervené (pásmo K) po ultrafialovou (pásmo U).
5
10
15
20
25
30
35
K
2.1
H
1.6
J
1.2
Grp
0.8
I
0.8
G
0.6
V
0.5
Gbp
0.5
B
0.4
U
0.3
Advertisement

TYC 9276-1486-1 system structure

TYC 9276-1486-1

Více o TYC 9276-1486-1

       TYC 9276-1486-1 se nachází na jižní obloze, je ale příliš slabá a na vlastní oči ani běžným teleskopem ji neuvidíte. 
Advertisement
Externí zdroje
simbad icon
Simbad databáze (TYC 9276-1486-1)
Astronomická databáze SIMBAD (the Set of Identifications, Measurements and Bibliography for Astronomical Data)

Frequently Asked Questions

How far is the TYC 9276-1486-1 system from the Sun?

The TYC 9276-1486-1 system is 87 light years or 26.7 parsecs from the Sun.

What galaxy is the TYC 9276-1486-1 star in?

The TYC 9276-1486-1 is in the Milky Way galaxy just like the Sun.

How many stars are in the TYC 9276-1486-1 system?

The TYC 9276-1486-1 is a single star, there are no other known stars in the system.

What type of star is the TYC 9276-1486-1?

The primary in the TYC 9276-1486-1 system is a star.

What temperature is the TYC 9276-1486-1?

The primary in the TYC 9276-1486-1 system has an effective temperature of K ( °C). Find out more about the temperature of stars in Stellar guide
Nejbližší hvězdy

HD 152653
- 4.3 ly

L 155-83
- 6.5 ly

L 112-52
- 6.7 ly

1RXS J173405.5-711539
- 7.3 ly

Gaia DR3 5809577862152280704
- 7.3 ly
3D mapa okolí hvězdy
Seznam všech blízkých hvězd
Advertisement

exoplanet iconAbout Stellar Catalog

line
Práce s reálnými daty
icon Data ve Stellar Catalogu pochází z důvěryhodných vědeckých zdrojů. Primárním zdrojem je vesmírný teleskop Gaia, který mapuje hvězdy v Mléčné dráze. Mezi další zdroje patří vědecké studie, katalog Simbad a databáze Exoplanet.eu.
Odhadované hodnoty
icon Objekty uvedené ve Stellar Catalogu mají často hodnoty, které jsou odhadnuté. Tyto odhady se určují na základě jejich známých charakteristik, jako je spektrální typ, jas v různých vlnových délkách, vzdálenost od hvězdy a další podobné faktory.
Aktuální a ověřené
icon Stellar Catalog je průběžně aktualizován novými informacemi z výzkumných prací. Hvězdná a planetární data jsou ověřována automatickými procesy i lidmi.
Sledujte nás na sociálních sítích
Následujte nás na sociálních sítích

Advertisement