do not follow here
Stellar Catalog more icon Katalog blízkých hvězd more icon
Gaia DR3 4268538717290144768
more icon

Hvězda Gaia DR3 4268538717290144768

O objektu Gaia DR3 4268538717290144768 toho není známo příliš. Na základě nízké jasnosti se zřejmě jedná o hnědého trpaslíka nebo hvězdu s velmi nízkou hmotností.
Loading 3D model
Katalog blízkých hvězd
Vzdálenost od Slunce
88 světelných let

Gaia DR3 4268538717290144768

Umístění +

Ascension iconRektascenze: 19h 4m 4.270s
Declination iconDeklinace: 2° 32' 54.853'' (rovníková oblast)
Parallax iconParalaxa: 36.978
Distance iconVzdálenost od Slunce: 88.203 ly | 27.0 pc
Pozice hvězdy
Poloha hvězdy určuje, kde se na obloze nachází, podobně jako na Zemi používáme souřadnice zeměpisné šířky a délky. V astronomii jsou důležité tři souřadnice: rektascenze, deklinace a vzdálenost... icon More about Pozice hvězdy in StellarGuide

Základní parametry

radius icon
Velikost: 10 % R Slunce
| 1 R Jupiter
(odhad)
+
Velikost hvězdy
Velikost hvězdy označuje její poloměr – tedy vzdálenost od středu ke hvězdnému povrchu. Velikost hvězd se obvykle udává ve slunečních poloměrech (R☉), kde 1 sluneční poloměr odpovídá přibližně 696 000 kilometrům. Hvězdy mohou být mnohem menší nebo větší než Slunce, v závislosti na svém typu a vývojové fázi... icon More about Velikost hvězdy in StellarGuide

Fotometrie hvězdy

Absolutní hvězdná velikost v různých částech elektromagnetického spektra od infračervené (pásmo K) po ultrafialovou (pásmo U).
5
10
15
20
25
30
35
K
2.1
H
1.6
J
1.2
Grp
0.8
I
0.8
G
0.6
V
0.5
Gbp
0.5
B
0.4
U
0.3
Advertisement
Advertisement

Gaia DR3 4268538717290144768 system structure

Gaia DR3 4268538717290144768

Více o Gaia DR3 4268538717290144768

       Gaia DR3 4268538717290144768 se nachází na severní obloze, je ale příliš slabá a na vlastní oči ani běžným teleskopem ji neuvidíte. 
Další označení této hvězdy
Gaia DR3 4268538717290144768
Advertisement
Externí zdroje
gaia icon
Gaia databáze (Gaia DR3 4268538717290144768)
Archive from the Gaia mission

Frequently Asked Questions

How far is the Gaia DR3 4268538717290144768 system from the Sun?

The Gaia DR3 4268538717290144768 system is 88 light years or 27.0 parsecs from the Sun.

What galaxy is the Gaia DR3 4268538717290144768 star in?

The Gaia DR3 4268538717290144768 is in the Milky Way galaxy just like the Sun.

How many stars are in the Gaia DR3 4268538717290144768 system?

The Gaia DR3 4268538717290144768 is a single star, there are no other known stars in the system.

What type of star is the Gaia DR3 4268538717290144768?

The star Gaia DR3 4268538717290144768 is a Hnědý trpaslík star.

What temperature is the Gaia DR3 4268538717290144768?

The primary in the Gaia DR3 4268538717290144768 system has an effective temperature of K ( °C). Find out more about the temperature of stars in Stellar guide
Kategorie hvězd Hnědý trpaslík
Hnědí trpaslíci nejsou skutečné hvězdy, neprobíhá v nich totiž termojaderná fúze. Jde o malé, chladné objekty, které jsou na pomezí mezi planetou a hvězdou.
Nejbližší hvězdy

Gaia DR3 4268535762351056384
- 2.7 ly

Gaia DR2 4269291848371821824
- 2.8 ly

Gaia DR3 4268223294875011328
- 3.1 ly

Gaia DR3 4268042871883857408
- 3.5 ly

HD 175726
- 4.1 ly
3D mapa okolí hvězdy
Seznam všech blízkých hvězd

stellar brief logoStellar Brief

line
24. 10. 2026
stellar brief logo
The changing light of blue supergiant HD 74371 points to a dramatic turn in its life: the star appears to be moving blueward after a red-supergiant phase. Other fresh findings reveal helium escaping from an exoplanet, infrared rhythms on WASP 121, shifting radio and X-ray emissions from young V1298 Tauri, and clouds across WASP-43 b.
line Today's Stellar Brief line line Latest news line
Advertisement

exoplanet iconAbout Stellar Catalog

line
Práce s reálnými daty
icon Data ve Stellar Catalogu pochází z důvěryhodných vědeckých zdrojů. Primárním zdrojem je vesmírný teleskop Gaia, který mapuje hvězdy v Mléčné dráze. Mezi další zdroje patří vědecké studie, katalog Simbad a databáze Exoplanet.eu.
Odhadované hodnoty
icon Objekty uvedené ve Stellar Catalogu mají často hodnoty, které jsou odhadnuté. Tyto odhady se určují na základě jejich známých charakteristik, jako je spektrální typ, jas v různých vlnových délkách, vzdálenost od hvězdy a další podobné faktory.
Aktuální a ověřené
icon Stellar Catalog je průběžně aktualizován novými informacemi z výzkumných prací. Hvězdná a planetární data jsou ověřována automatickými procesy i lidmi.
Sledujte nás na sociálních sítích
Následujte nás na sociálních sítích

Advertisement