Chi Draconis B se nachází na severní obloze.
Oranžové hvězdy hlavní posloupnosti jsou menší a méně zářivé než Slunce. Jejich velikost se většinou pohybuje mezi 60-90 % Slunce.
Kosmické záření pomáhá astronomům lépe pochopit energetické události v hlubokém vesmíru. Jedná se o vysokoenergetické nabité částice obsahující všechny prvky z periodické tabulky.
Pomocí rádiových vln se astronomům podařilo detekovat strukturu v okolí přivráceného severního pólu planety Uran. Potvrzuje se tak, že všechny planety ve sluneční soustavě s atmosférou, mají na svých pólech podobný vír.
Astronomům se podařilo zachytit rádiový signál ze supernovy 2020eyj. Jedná se o supernovu typu Ia, ke které dochází v binárních systémech a které mají vždy velmi podobné parametry. Jde o první případ, kdy byly rádiové vlny od této kategorie supernov zachyceny. Způsobeno to zřejmě bylo materiálem ze sousední hvězdy.
Exoplaneta u blízké hvězdy Gliese 1214 byla objevena už v roce 2009. Teprve s dalekohledem Jamese Webba se však astronomům podařilo detekovat světlo, které planeta vyzařuje. Jeho analýza nyní naznačuje, že v atmosféře planety není dominantní vodík a je pravděpodobná přítomnost vody a metanu.